2015-12-02

A lakásfelújítás jótékony hatásai

Az unalmas, szürke hétköznapokból nehéz kitörni. Sokszor se kedvünk, se energiánk valami újba, valami másba fogni. Sokan rettegnek a lakásfelújítástól, hiszen rengeteg rémtörténetet lehet hallani az építőiparhoz kapcsolódóan. Számos film, cikk, blogbejegyzés született éppen ezért a témában. Ezeken sokszor sírunk, nevetünk , vagy éppen sírva nevetünk. A filmipar atyja, Steven Spielberg sem sétálhatott el a téma mellett, és ebből született egy fantasztikus vígjáték, a Pénznyelő (1986)

A lakásfelújításnak számos jótékony hatása van, amelyek erőt adhatnak a szürke hétköznapok átvészeléséhez.

Lakásfelújítás tervezése:

Ebben a szakaszban tulajdonképpen a tényleges lakásfelújítás még nem kezdődött el, de maga a cél kijelölése, megnevezése igen.

Szervezés és előkészületek:

Amikor már az anyagi erőforrások adottak még sok-sok szervezés és előkészület áll előttünk mielőtt még elkezdődhet az érdemi munka, maga a lakásfelújítás.

Felújítás kivitelezése:

Az érdemi munka megkezdésekor rengeteg probléma (nem várt helyzet) adódhat. Sokszor ezek ijesztően hatnak, ilyenkor a szervezetünk adrenalint termel.

A megújult lakás:

Ez a szakasz a leghálásabb minden szempontból, hiszen ekkor érkezik el a projektünk abba a stádiumba, hogy birtokba vehetjük a hőn áhított újdonságot.

Burkolatok fajtái:

Hidegburkolatok jellemzői, melegburkolatok csoportosítása, padlóburkolatok

Történelmi áttekintés:

Egy jól kiválasztott csempe lényegében határozza meg a helyiséget, ahová később felkerül. Azon kívül, hogy nehéz, és törik, tudod, hogy mióta használja az emberiség? Tudod, hogy hogyan alakult ki a használata? Íme egy érdekes történelmi áttekintés a csempe kialakulásáról.