A nagy fürdőszoba 5 alapszabálya: így lehet a legjobban kihasználni

Általában az szokott a probléma lenni, hogy túl kicsi a fürdőszoba. Ha azonban nem ez a kiindulópont, és Ön azon szerencsések közé tartozik, akik tágas és fényes fürdőszobát mondhatnak a magukénak, akkor lehet, hogy éppen az okoz fejtörést, hogyan használhatná ki a rendelkezésére álló teret. Nagy fürdőszobák okos megtervezéséhez adunk most tanácsokat.

Nagy fürdőszoba, nagy kihívás? Nem, ha megfogadja ezt az 5 tanácsot!

 

  • A multifunkcionalitás birodalma

 

A nagy fürdőszoba talán legnagyobb előnye, hogy nem kell mindent kicentizni. Bátran lehet a nagyobb berendezési tárgyakat, szanitereket, bútorokat választani. Nem kérdéses az sem, hogy befér-e a fürdőkád: lesz helye, sőt, nem muszáj a fal mellett elhelyezni! Egy nagy helyiség esetében amúgy sem szerencsés, ha kizárólag a fal mellé helyezünk berendezési tárgyakat. Az sem kérdés, hogy fürdőkádat vagy zuhanyfülkét válasszon, hiszen akár mindkettő mellett dönthet! És ha már a fürdőkádnál és a relaxációnál tartunk: a tágas tér lehetővé teszi infraszauna, masszázsfotel, nyugágy vagy bármilyen más olyan berendezési tárgy elhelyezését, ami hozzájárulhat a tökéletes kikapcsolódáshoz.

  1. Alakítson ki zónákat!

A zónák nemcsak a berendezésben segítenek, de nagyon praktikusak is. A zónákat párhuzamosan használhatják a csalágtagok anélkül, hogy egymást megzavarnák. A nagy fürdőszoba részekre való osztásának logikája az, hogy mindent a kényelmes használatnak rendelünk alá. A legmegközelíthetőbb helyre a mosdó zónája kell kerüljön, mivel ezt használjuk a legtöbbet.

Helyet kaphatnak a műszaki berendezések is (kazán, mosógép), ezeknek a terét célszerű például egy tolóajtóval leválasztani, és ezáltal láthatatlanná tenni.

  1. Ne a fürdőszobán kezdje a spórolást!

Egy nagy fürdőszoba berendezéséhez több pénz kell – ez logikus. Ha pont itt kezdene el spórolni, ne tegye! A félig-meddig berendezett nagy terek ugyanis csarnokszerű hatást kelthetnek, ami sokmindent felidézhet bennünk, legkevésbé az otthonosságot. A fürdőszoba a lakás azon helyisége, amelyikben az ember magára talál, nem pedig elvész benne. Gondoljon bele, hogy ez a befektetés évekre, évtizedekre szól, és ennek fényében valósítsa meg elképzeléseit.

  1. Csak óvatosan a dekorációval!

A nagy fürdőszoba zónákra való felosztása arra csábíthat, hogy a zónákat különböző dekorációs elemekkel különböztessük meg, például használjunk különböző burkolatokat. Ne tegyük! A legegyszerűbb egyetlen, lehetőleg semleges szín mellett letenni a voksunkat, és a minták, textúrák és formák segítségével jelezni a különböző funkciókat. Így nem kell attól tartanunk, hogy túlságosan zsúfolt hatást érünk el. Ha színt szeretnénk bevinni, a legegyszerűbb, ha a kiegészítőket hívjuk segítségül. Ezek a színfoltok azért is hasznosak, mert könnyen cserélhetők. Ha meguntuk, nem kell a teljes fürdőszobát szétszedni.

  1. Az Ön fürdőszobája – az Ön stílusa

A fenti tanácsok nem érnek semmit, ha Ön nem érzi otthonosan magát a fürdőszobájában. A lakásnak ez a helyisége is az Ön ízlésvilágát kell tükrözze. A minimalizmust és a letisztultságot szereti? Vagy épp ellenkezőleg, a csillogást és a luxust? Vagy inkább a drámai hatások vonzzák? Ennek függvénéyben alakítsa ki fürdőszobáját, és elégedett lesz a végeredménnyel!

Befektetne a fürdőszoba felújításaba, de fél, hogy elhúzódnak a munkálatok? A Mapei ingyenes e-bookjából megtudhatja, hogy találhat megbízható szakembert! Töltse le itt>>

 

Szaktanácsot kérek