Természetes kövek burkolása igen alapos munkát igényel, hiszen ha rosszul vagy nem megfelelő anyagokkal dolgozunk akkor könnyen előjöhetnek a következő hibák:
-
Elszíneződés
Ez az egyik leglátványosabb probléma. Kiváltó oka lehet a ragasztó rossz megválasztása: például egy világos színű természetes kőhöz szürke színű ragasztót használni nagy hiba. Vagy ha a szürke színű ragasztót kombináljuk világos vagy átlátszó ragasztóhabarccsal. Előfordulhat, hogy a ragasztócsíkok átlátszanak, esetleg sötétebbnek tűnhet a lerakott kő, mint az eredeti. A lapok szélei is elszíneződhetnek, ennek oka, hogy ecetsav tartalmú rugalmas hézagkitöltőt használnak.
-
A fuga megreped, kipereg.
Ennek a hibának az egyszerű oka, ha nem a természetes kövekhez ajánlott fugázóanyagot használnak.
-
A kövek burkolása után felületén mélyebb és hosszabb repedések láthatóak.
Ennek két oka lehet. Az egyik, ha hiányzik adilatációs hézag, és a kő illetve a felhasznált segédanyagok nem tudják követni a hőtágulás mozgását. Ilyenkor előfordulhat, hogy a kő akár teljes mértékben keresztirányban megreped. A repedéseken keresztül bejutó szennyeződés foltot hagy, a bejutó nedvesség pedig felfagyást okoz.
A másik ok, ha az alap nem megfelelően kerül kialakításra, ekkor is mély repedések keletkeznek, hiszen a kövek burkolása után a burkolat a talaj mozgását követik ennek eredménye az is lehet, hogy a kövek eltörnek. Ezért kiemelten fontos, hogy a megfelelő idő elteljen a burkolás előtt: a beton hordozófelület legalább 6 hónapos legyen, míg a burkolandó felület pedig 28 napos és teljesen száraz.