Az izgalmas kialakításokra képes mozaikoknak ma sok fajtája és anyaga kapható. Lehet üveg, kő-, és kerámia is a mozaik, egy azonban közös bennük: a ragasztásukkor sok apróságra kell figyelni, ugyanis ha nem szakszerűen van feltéve, nagyon csúfos lehet az végeredmény. Most megmutatjuk azt a 4 titkot, amitől viszont egy apró hibát sem fog találni a kivitelezésen.
Alapvető követelmény, hogy a helyre megfelelő mozaik és ehhez illő segédanyag használandó.
Kép forrása: https://cdn.artaic.com/wp-content/uploads/2016/04/artaic-residential-living-room-orange-mosaic-tile-pattern-0098412-900×600.jpg
Íme, 4 lépés, amitől olyan lesz a mozaik, ahogy az a nagykönyvben meg van írva:
- Fontos a felület előkészítése. A kis kockák sokkal jobban megmutatják az aljzat hibáit, mint egy nagyméretű, sokat takaró lap. A követelmény az egyenes, tükörsima felület, amit például PLANITOP FAST 330 kiegyenlítő habarccsal lehet kialakítani.
- A ragasztó választása sok mindentől függ, többek között a mozaik anyagától és a terheléstől. Belső terekben, dekorációs célú mozaik esetén egy jó minőségű flexibilis ragasztó is megfelelő lehet. Ilyen az ADESILEX P9 vagy a KERAFLEX.
Kép forrása: https://st.hzcdn.com/simgs/8841becd0df64101_4-1800/contemporary-bathroom.jpg
Kintre már legalább S1-es, alakváltozásra képes ragasztót, például a KERAFLEX S1-et érdemes alkalmazni. Medence esetén S2-es kategóriájú, nagy alakváltozásra képes ragasztó használatát javasoljuk, mint amilyen az ELASTORAPID.
- Nem mindegy a ragasztó színe Világos mozaikok esetén érdemes fehér ragasztót használni, hiszen az üveg mozaikok átlátszanak és a szürke ragasztó kedvezőtlenül befolyásolja a burkolat színét, árnyalatát. Üvegmozaikoknál megfontolandó még a színhelyes ragasztás és fugázás is. A legszebb eredményt úgy érhetjük el, ha ugyanazzal a termékkel ragasztunk és fugázunk. Ilyen fugázó-ragasztó termék a KERAPOXY, a KERAPOXY CQ és a KERAPOXY DESIGN.
- A mozaik kétféle lehet:az elülső oldalon papír hordozóra kasírozott mozaik, illetve a mozaik hátoldalán üvegszövetre kasírozott üvegmozaik.
Az előbbit érdemes uszodákba, szaunákba, vizes terheléseknél, az utóbbit pedig elsősorban dekorációs beltéri célra használni.