Az 5 leggyakoribb hiba hidegburkolat kiválasztásánál: Ön ne kövesse el!

Csodaszép fürdőszobák, álomkonyhák: a neten böngészve, katalógusokat lapozgatva se szeri, se száma a jobbnál jobb ötleteknek. Nem könnyű hidegburkolatot választani, főleg ha belegondolunk, hogy manapság már a legexkluzívabb elképzeléseket is meg lehet valósítani. Egy dologról azonban hajlamosak vagyunk megfeledkezni – holott éppen ez kellene legyen a kiindulópontunk! Miről van szó?

Biztos, hogy a kiválasztott hidegburkolat az Ön lakásában is jól fog mutatni?

Bemutatjuk a hidegburkolat kiválasztásának 5 leggyakoribb hibáját, hogy Ön szerencsésen elkerülje ezeket a csapdákat!

  1. Mekkora legyen a csempe?
    Sokáig élt a köztudatban az a tévhit, hogy az óriás burkolólapok optikailag szűkítik a teret, ezért egy átlagos fürdőszobában vagy konyhában semmi keresnivalójuk. Szerencsére erre rácáfolt sok gyakorlati megvalósítás, és egyre többen választják az elegáns és igazán hatásos óriásokat.
    Amire viszont érdemes figyelni: ha nagy, összefüggő felületet szeretnénk burkolni, akkor egyértelműen a nagy lapok célszerűek, akár praktikus szempontból is. Nagy felületen könnyebb nagyobb lapokkal dolgozni, könnyebb őket méretre vágni. Kisebb méretű csempét, esetleg mozaikot ott használjunk, ahol komoly esztétikai szerephez jut a burkolat. Játékosabbá teszik a helyiséget, kiemelnek egy bútort, hangsúlyossá tehetjük a tér egy bizonyos részét.
  2. Legyen mintás – de mennyire?
    Egy mintás csempe különleges hangulatot képes teremteni a fürdőszobában vagy a konyhában, érdemes tehát nyitottnak lenni a mintás hidegburkolatok tekintetében. A többféle minta alkalmazása azonban általában nem javasolt. Igen, jó érzékkel sikeresen lehet őket társítani, de nagyon fontos tisztában lenni azzal, hogy a katalógusban látott fürdőszoba arányai és annak berendezése tökéletesen eltérhet az Ön fürdőszobájától. És ezért a hatás nem lesz ugyanolyan! Ha mégis úgy érzi, hogy megtalálta a tökéletes mintákat, egyeztessen belsőépítész szakemberrel, aki segíteni tud az esetleges módosítások megtervezésében.
  3. Hová kerül a csempe?
    A csempét ugyanis nem csak nézni fogjuk a következő évtizedben, hanem takarítani is. A tűzhely mellé ezért olyat válasszunk, amit könnyű tisztítani. Hasonlóan praktikus szemlélet kell vezéreljen akkor is, amikor kültérre, balkonra, teraszra választunk burkolatot. Kizárólag a kültéri lapok jöhetnek szóba. Ezek erősebbek, kopásállóbbak, nem csúsznak.
  4. Színes fuga
    Csodálatos hatást lehet vele elérni… ha jól választjuk meg a színét! A fugaszín megválasztásakor nem csak a csempe színét, színeit kell figyelembe venni, hanem a teljes berendezését. Ha hirtelen felindulásból dönt valaki például a kedvenc színe mellett, előfordulhat, hogy a helyiség összhatása szempontjából zavaró színt választ.
  5. Az uralkodó stílus és a trendek
    Az előző pontban leírtak kiegészítése: a hidegburkolat kiválasztása akkor lesz csak szerencsés, akkor fog igazán jól mutatni a lakásban, ha szépen illeszkedik a környezete stílusához. Trendek ide vagy oda, abból kell kiindulni, ami már adott: a bútorok, a szaniterek, a háztartási gépek.

A fentieket megfontolva érdemes tehát kiválasztani az otthonába illő hidegburkolatot. Ha szeretné felújítani a fürdőszobáját, de nem tudja pontosan, milyen anyagokat célszerű választani, akkor olvassa el tippjeinket az ingyenesen letölthető A tartós burkolat titka című e-bookból!

Szaktanácsot kérek