Szakemberektől összegyűjtöttük a 6 leggyakoribb kérdést, amin áll vagy bukik egy burkolás sikere. Ugyanis elég egy helytelen döntés, és sajnos a felújított burkolat látja a kárát. Ilyenkor fordul elő, hogy rövid időn belül megjelennek a burkolati hibák. Mutatjuk a 6 kérdést, amire tudnunk kell a választ a felújítás előtt!
- A burkolatok ragasztása során mik azok a legfontosabb szempontok, amelyek mentén érdemes ragasztóanyagot választani?
A kiindulási pont az, hogy kültéri vagy beltéri hidegburkolásról van-e szó, hogy padlón vagy falon kell elhelyezni a burkolatot, valamint döntő a lapok mérete, vastagsága és súlya is.
- Mit ajánlanak vékony és nagyméretű lapok ragasztásához?
Mindenképpen az ULTRALITE S1 és S2 ragasztóanyagokat. Ezek könnyített ragasztók, amelyek lehetővé teszik, hogy a nagy és érzékeny lapokat erőltetés nélkül beleágyazzák a ragasztóágyba, akár vízszintes, akár függőleges felületen.
Nagy előnye, hogy a vékony lapok ragasztásakor az ULTRALITE termék használatával könnyebben elérhető a teljes hátoldal beágyazódása. Ez pedig különösen fontos ezeknek a lapoknak a mérete miatt. Biztosak lehetünk benne, hogy a könnyített ragasztókkal szakszerűen dolgozva ezek a vékony nagy lapok nem görbülnek el.
- Mit jelent az S1 és az S2?
Az S1 kifejtve azt jelenti, hogy alakváltozásra képes, az S2, hogy nagy alakváltozásra képes.
- Mikor használjanak a szakemberek S1 és mikor S2 terméket?
Kültérben mindenféle méret esetén ajánlott az ULTRALITE S2 alkalmazása, akár teraszra, akár homlokzatra. Beltérben padlón 90 cm-es oldalhossz felett szintén az ULTRALITE S2-t ajánljuk, falon, ahol nem épült kent vízszigetelés 120 cm-es oldalhosszig dolgozhatnak UTLRALITE S1 ragasztóanyaggal is.
- Mikor használható az ULTRALITE S2 QUICK ragasztóanyag?
Vannak olyan munkák, ahol szeretnénk, hogy a fugázás is még aznap meglegyen, mint a burkolás. Ha így van, akkor érdemes az ULTRALITE S2 QUICK-et választani, ami után hamar megkezdhető a következő munkafázis. De szükség lehet a gyorsragasztóra akkor is, ha hamar használatba szeretnénk venni a területet, vagy egyéb munkák miatt rövid idő alatt járhatóvá kell tenni a burkolatot.
- Milyen alkalmazástechnikai mozzanatok a legfontosabbnak a kivitelezés során?
Mindig nagyon pontosan be kell tartani az anyagok előírt keverési arányát. De a kivitelezési technika is fontos: például ha a padlólapok 2 cm-nél is nagyobb vastagságúak és nehéz burkolóelemek, kétoldali kenéssel ajánlott dolgozni.
A fenti információk természetesen általános tanácsok, tippek. Ha Önnek konkrét kérdése van, minden esetben kérdezzen meg szakembert, hogy az adott kivitelezési munkához mit javasol, illetve keresse fel a Mapei online szaktanácsadását, hogy az egyéni igényekre, vagy problémákra ajánlhassunk megfelelő terméket. Örömmel segítünk bármilyen szakmai kérdésben, a tökéletes megoldás megtalálásában, hogy felújítása problémamentesen, már elsőre véglegesen készüljön el! Kattintson oldalunkra: https://www.mapei.com/hu/hu/e-book-lista