Váratlan helyzetek a hidegburkoláskor… Önt ne érjék felkészületlenül!

Speciális helyzetek mindig adódhatnak egy felújítás alkalmával, amikor nem lehet a szokásos megoldásokat alkalmazni. Kifaggattuk a hidegburkolat-szakértőt, aki már sok mindent megtapasztalt, és tudja, hogy mik a leggyakoribb speciális kérdések. Íme, a 4 legfontosabb tanács, amit érdemes megfogadni a felújítás előtt.


Kép forrása

Mire kell figyelni vakolt felület esetén?

Mindenekelőtt meg kell nézni, hogy a vakolt felület festett-e. A festékréteg ugyanis nem megfelelő aljzat. Amennyiben festett a felület, előbb a festéket le kell csiszolni. A vakolatréteget is meg kell vizsgálni. Szükséges, hogy megfelelően szilárd legyen, hibátlan, és főleg nagyméretű lapok esetén rendkívül fontos az is, hogy sík legyen. Ha a fal nem ilyen, akkor PRIMER G alapozás után síkba kell hozni NIVOPLAN kiegyenlítő habarccsal.

A meglévő burkolat hibátlan, de mégis szeretnénk a divatos nagyméretű lapburkolattal leburkolni. Lehetséges ez?

Ennek semmi akadálya nincs. Ha valóban szilárd és egyenletes a meglévő burkolat, fektethető rá új hidegburkolatot. Az első lépés mindenképp az ECO PRIM GRIP alapozás, ami biztos tapadást biztosít. Ezt követően már a lapburkolat méretétől függően alkalmazható az ULTRALITE S1 vagy S2 termék.


Kép forrása

Mi a helyzet, ha a fogadóaljzat gipszkarton?

Az ULTRALITE ragasztók cementes alapúak. A gipszkarton ugyanakkor érzékeny a cementes ragasztókban lévő nedvességre. Ezért nagyon fontos, hogy a PRIMER G alapozót töményen kell felvinni a felületre a ragasztás előtt, hogy a két felületet elválasszuk egymástól. A megfelelő alapozás után bátran alkalmazhatók az ULTRALITE ragasztók.

Amennyiben vastag burkolatokról van szó falon vagy padlón, illetve ha nagyméretű a lap felülete, akkor kültéren és beltérben is a KERAFLEX MAXI S1 alakváltozásra képes ragasztóanyagot érdemes választani. Beltéri kisebb méretű és vékonyabb lapok esetén, elsősorban fali burkolásnál az ADESILEX P9 a leggyakrabban alkalmazott ragasztóanyag.

Vannak speciális területek, ahol el kell térni ezektől az anyagoktól?

Igen, például terasz vagy medence burkolás esetén. Itt már nagyobb teljesítményű ragasztóanyagokat ajánlott választani, mint például az ELASTORAPID, az ULTRALITE S1 és S2, valamint bizonyos esetekben a KERAQUICK.


Kép forrása

Egyre divatosabb a fa konyhapultokat nagy vékony lapokkal burkolni. Fa konyhapult esetén mindig a KERALASTIC ragasztóanyagot ajánljuk a vékony nagyméretű lapokhoz. Ez egy kétkomponensű poliuretán ragasztó, ami megfelelően tapad a fához és a laphoz is, kellően rugalmas, elviseli a fa mozgásait, sőt a KERALASTIC a nedvességtől is óvja a fát, ami konyhapult esetében fontos szempont.

Természetesen örömmel segítünk, bármilyen szakmai kérdése van a felújítással, építkezéssel kapcsolatban, hogy az már elsőre véglegesen készüljön el!

https://ajanlatado.marelsoreveglegesen.hu/

Szaktanácsot kérek