Manapság számos otthon falazata részben gipszkartonból áll, hiszen jóval költséghatékonyabb megoldásként szolgál, mint a téglából készült válaszfal. Mindezzel nincs is semmi gond, egészen odáig, amíg eszünkbe nem jut, hogy bizony szeretnénk erre a gipszkarton falra valamilyen burkolatot is felhelyezni. Konyhák és fürdőszobák esetében gyakori választás a csempe, de vajon a gipszkarton felületén is ugyanúgy megmarad, mint téglából készült társain?
A gipszkarton falak alapvető tulajdonságai és a főbb szempontok
Jó ha tisztában vagyunk azzal, hogy alapvetően a gipszkarton anyag kényes a vízre, ezért van néhány olyan szempont, amit érdemes figyelembe venni a gipszkartonra való csempézés folyamata előtt.
- A helyiség páratartalmának mértéke befolyásolhatja a ragasztás sikerességét
- A vizesblokk elhelyezkedése meghatározó tényező
- Nem mindegy, hogy a ragasztóanyag mennyire bírja a páratartalmat
- Fontos, hogy a csemperagasztáshoz használandó anyagok mennyire kompatibilisek egymással
A csempézés előtti szigetelés fontossága
Gipszkarton falak esetében még kiemelkedőbb szempont, hogy megfelelő előzetes vízszigetelés nélkül sajnos az eredmény csak ideig-óráig esztétikus. Nem beszélve a vizesedés által okozott egészségügyi problémák lehetőségéről. Ezért mielőtt burkolási megoldásokon törné a fejét, olvasson utána a gipszkarton falak előzetes vízszigetelési lehetőségeinek.
Ne akarjuk videók alapján megoldani a csempézést
Főleg ne gipszkartonon! Bízzuk szakemberre a munkát és figyeljünk oda végig a munkálatokra, hogy értsük és lássuk a folyamatokat, miközben szakemberünk dolgozik. Ehhez azonban nem árt némi alaptudás a témával kapcsolatban. Ha szeretne részletesen képbe kerülni a gipszkartonra való burkolás folyamataival és részleteivel, akkor a Mapei azonnali megoldást nyújt Önnek! Összeszedtük Önnek az összes gipszkartonra való burkolással kapcsolatos témát. A MAPEI “Burkolás gipszkartonra” című ebookja segítségével a fent felsoroltak részletezésén kívül még sokkal többet is megtudhat!