Sok esetben a hagyományos téglafalak helyett gipszkarton falak biztosítják a térelválasztási funkciót a ház bizonyos helyiségeiben. Miért jó ez? Mert ahol nincs alapvető szükségletünk a téglafalak által nyújtott magasabb hangszigetelési és teherbírási képességre, ott a gipszkarton falak tökéletes megoldásként szolgálhatnak az egyes dizájnelemek kialakításához. No de mi a helyzet akkor, ha ezeket a gipszkartonból készült válaszfalakat szeretnénk valamilyen dizájnos burkolati elemmel ellátni? Vajon ugyanúgy működnek, mint a téglából készült falak?
A válasz természetesen: NEM!
A gipszkarton falak esetében egészen másfajta eljárást kell alkalmazni ahhoz, hogy a csempézés eredménye tökéletes legyen. Mindezt a folyamatot persze az is nagymértékben befolyásolja, hogy mégis hol található az adott gipszkarton fal. A fürdőszobákban például jóval magasabb a páratartalom, ezért ott még inkább oda kell figyelni a csempék megfelelő felhelyezésére.
A gipszkartonra való csempézés buktatói
Szakemberünknek mindenképp jelezzük, hogy a burkolni kívánt felület gipszkartonból van. A munkálatok végzése alatt, pedig jó ha mi is tisztába kerülünk az alapokkal, hogy ellenőrzésünk alatt tudjuk tartani a folyamatot. Szóval íme néhány momentum, amit érdemes szem előtt tartani a gipszkartonra való csempézéskor:
- Ha nincs a csempézés előtt alapozó a gipszkarton falon, akkor az eredmény nem lesz túl tartós. A csempék vagy az egyéb burkolat sajnos ennek hiányában könnyedén lepotyoghat!
- Fokozott terhelhetőségű és alakváltoztatásra képes ragasztót vásároljunk a gipszkartonra való burkoláshoz!
- Figyeljünk oda arra, hogy szakemberünk a csatlakozó hézagokat is precízen tömítse!
A fenti felsorolás mellett azért jó, ha tényleg teljes mértékben tisztába kerülünk a folyamattal
Ehhez pedig tökéletes tudásanyagot szolgáltat a Mapei oldaláról letölthető, ingyenes e-book, amely kifejezetten a gipszkartonra való burkolás témakörével foglalkozik!