6 dolog, amin áll vagy bukik a burkolás

A Mapei a szakemberektől összegyűjtötte azt a 6 leggyakoribb esetet, amin áll vagy bukik egy burkolás sikere. Elég egy rossz döntés, és máris a frissen felújított burkolatod látja ennek a kárát. A burkolati hibák pedig nagyon hamar megjelennek. Ismerd meg, mire kell odafigyelni még a felújítás előtt.

#1 A burkolatok ragasztása során melyek azok a lényeges kritériumok, amelyek alapján célszerű ragasztóanyagot választani?

Abból induljunk ki, hogy kültéri vagy beltéri hidegburkolási munkáról van-e szó, hogy magát a burkolatot a padlón vagy falon kell elhelyezni, illetve a burkolólapok mérete, vastagsága és súlya egyaránt meghatározó jellemző.

#2 Mit javasolnak a szakemberek a vékony, és nagyméretű lapok ragasztásához?

Minden kétséget kizáróan az ULTRALITE S1 FLEX és S2 FLEX ragasztóanyagokat. A termékek könnyített ragasztók, amelyek biztosítják, hogy a nagy lapokat erőltetés nélkül beleágyazzák a ragasztóágyba, akár vízszintes, illetve függőleges felületről legyen szó.

További előny, hogy a vékony lapok ragasztása esetén az ULTRALITE ragasztók alkalmazásával könnyebben elvégezhető a teljes hátoldal beágyazódása. Ez igen fontos a lapok mérete miatt. Biztosak lehetünk abban, hogy a könnyített ragasztókkal szakszerűen dolgozva ezek a vékony, de nagy burkolólapok nem fognak elgörbülni.

#3 Mi a különbség az S1 és az S2 között?

Az S1 azt jelenti, hogy alakváltozásra képes a ragasztónk, az S2, hogy nagy alakváltozással bír a ragasztóanyag.

#4 Mikor ajánlott az S1 használata, és mikor az S2 ragasztóé?

Kültéren mindenféle méret esetén érdemes, 90x 90 cm-es lap méret felett pedig erősen ajánlott az ULTRALITE S2 FLEX használata, akár teraszról, akár homlokzatról beszélünk. Beltéren 120 cm-es oldalhossz felett szintén az ULTRALITE S2 FLEX-et ajánlják, ahol a lapméret nem éri el a 120 cm-t, ott dolgozhatunk az UTLRALITE S1 FLEX ragasztóanyaggal is.

#5 Mikor vehető igénybe az ULTRALITE S2 FLEX QUICK ragasztóanyag?

Előfordulhatnak olyan tennivalók ahol, arra törekszünk, hogy a fugázás szintén még aznap megtörténjen, mint a burkolás. Ebben az esetben jöhet jól az ULTRALITE S2 FLEX QUICK, 2-3 órával a ragasztás után fugázható a felület. Azonban szükség lehet a gyorsragasztóra akkor is, ha a területet gyorsan használatba szeretnénk venni, esetleg egyéb munkák okán nagyon hamar járhatóvá kell tenni a burkolatot.

amin áll vagy bukik a burkolás

#6 amin áll vagy bukik a burolás: Milyen alkalmazástechnikai megoldások a legfontosabbak a megvalósítás során?

Mindig be kell tartani az anyagok előírt keverési arányát. A cementes ragasztóanyagok, fugázók bekeverése során ügyelni kell arra, hogy az első bekeverés után pár percig pihentessük az anyagot, ez idő alatt az összetevők a vízzel feloldódnak, majd  a második keverés után kapjuk meg (a már krémesebb) azt állagot, amivel a munka elvégezhető. 

Mindezek mellett a kivitelezési technika is lehet egy ok amin áll vagy bukik a burkolás: például, ha a padlólapok 2 cm-nél is nagyobb vastagságúak és burkolóelemek nehezek, ebben az esetben kétoldali kenéssel ajánlott dolgozni.

Ezek az információk értelemszerűen általános javaslatok, tippek. Ha konkrét kérdésed van, minden esetben fordulj szakemberhez, hogy az adott kivitelezési munkafolyamathoz mit ajánl, illetve keresd fel bátran a Mapei online szaktanácsadását, hogy a speciális igényekre vagy problémákra ajánlhassanak megfelelő terméket. Valamennyi szakmai kérdésben örömmel segítünk, hogy a felújításod zökkenőmentesen, már elsőre véglegesen elkészüljön!

Szaktanácsot kérek