Laminált padló: milyen szempontokat érdemes figyelembe venni lerakáskor?

A padlóburkolat lerakási iránya megváltoztathatja a helyiség megjelenését, hangulatát, sőt, még az optikai méretét is. A szakemberek véleménye megoszlik a padlólap lerakásának szálirányáról, módjáról. Mik azok a szempontok, amiket érdemes figyelembe venni a laminált padló lerakásakor?

A keményfa-, vinil- vagy laminált padló lerakásának módja körül sok kérdés merül fel. Most a két legnépszerűbb padlóburkolási módot vesszük szemügyre: a merőleges és a párhuzamos lerakási irányt.

A laminált padló függőleges lerakása

A klasszikus, leggyakrabban alkalmazott lerakás a függőleges vagy párhuzamos irány. E szerint a padlólapot, laminált padlót általában fény irányába kell lerakni kötésben. Tehát az ablak felé futnak a szálak – de irányíthatják a szemet nem csak fényforrás, de egy bejárat, építészeti elem felé is. 

Ez a módszer kisebb terekben is nagyszerű, mivel a mélység új dimenzióját adhatja. A párhuzamosan lerakott padló optikailag megnyújtja a tereket. Így kifejezetten keskeny szobákban nem biztos, hogy a legoptimálisabb választás. Ezzel az iránnyal még hosszabbnak és keskenyebbnek, ezáltal szűkebbnek tűnik majd a helyiség.

Merőleges lerakás

Ha a padlólapot úgy rakjuk le, hogy az merőleges legyen a szoba hosszanti oldalaira, optikailag szélesítjük a teret. A szálak a szemet oldalról oldalra irányítják a helyiségben. Nagyobb helyiségekben ez vizuálisan tovább növeli a térérzetet, azonban kis helyiségekben ellentétes hatást fejthet ki – még kisebbnek érződik majd a helyiség, mint amilyen valójában.

A kötés tekintetében a padlólap mérete szerinti 1/3-2/3 lerakási módot javasolják, mert így kevésbé tagolódik a tér, valamint a padló homogénebb hatást nyújt.

A padló lerakásának módja végső soron a személyes preferenciáktól, a szoba elrendezésétől, valamint az elérni kívánt vizuális hatástól függ. Érdemes figyelembe venni még a szoba formáját és méretét, a fényviszonyokat, de befolyásolhatják a döntést a helyiségben elhelyezett bútorok és a lakás egészének stílusa is.

LVT burkolatok ragasztásához ajánlott jó minőségű segédanyagot választani. Ilyen például az ULTRABOND ECO 4 LVT, amelyet kifejezetten az LVT burkolatok telepítéséhez fejlesztettek ki, és a legkiválóbb méretstabilitást és tapadást garantálja.

Még több szakmai tanácsra lenne szükséged? Keresd fel honlapunkat és kérdezz szakértőinktől, akik elsőre végleges megoldásokat adnak.

Szakmai kérdésem van

(Forrás)