Egy felújítás mindig tartogathat meglepetéseket, főleg, ha hidegburkolásra kerül a sor. Gyakran nem lehet a jól bevált megoldásokat alkalmazni, mert az adott helyzet különleges megközelítést igényel. A tapasztalt hidegburkolat-szakértők már számtalan kihívással találkoztak, és most elárulták, mi az a négy legfontosabb dolog, amire figyelni kell, hogy a végeredmény tökéletes legyen.
1. Vakolt felületre burkolni? Így kell nekikezdeni!
Első lépésként ellenőrizni kell, hogy festett-e a vakolt felület. A festékréteg ugyanis nem alkalmas alapnak. Ha festve van, először le kell csiszolni a festéket. Ezt követően vizsgáld meg a vakolat állapotát: elég szilárd? Nincsenek hibák rajta? Különösen nagy lapok esetén kiemelten fontos, hogy a felület sík legyen. Ha nem ilyen, akkor PRIMER G alapozót érdemes használni, majd a falat síkba kell hozni NIVOPLAN kiegyenlítő habarccsal.
2. Meglévő burkolat felújítása nagyméretű lapokkal?
Nincs akadálya! Ha a meglévő burkolat szilárd és egyenletes, nyugodtan rárakhatók új hidegburkolatok. Az Ultracare HD Cleaner tisztítószerrel el kell távolítani a szennyeződést a felületről, majd alapozni kell ECO PRIM T PLUSSZAL, ami garantálja a megfelelő tapadást. Ezután a burkolat méretétől függően jöhet az ULTRALITE S1 Flex vagy S2 Flex ragasztó, hogy a végeredmény tartós és szép legyen.
3. Gipszkartonra burkolni? Figyelj a ragasztóra!
A cementes alapú ULTRALITE ragasztók kiválóak, de a gipszkarton érzékeny a nedvességre. Ezért különösen fontos, hogy a PRIMER G alapozót töményen vidd fel, így megvéded a gipszkartont a ragasztó nedvességétől. A megfelelő alapozás után bátran használhatod az ULTRALITE ragasztókat.
4. Különleges esetek: teraszok, medencék, fa konyhapultok
Terasz vagy medence burkolásakor érdemes nagy teljesítményű ragasztókat választani, mint az ELASTORAPID, vagy adott esetben a KERAQUICK Maxi S1. Ha pedig fa konyhapultra kell nagy, vékony lapokat felragasztani, a KERALASTIC kétkomponensű poliuretán ragasztót ajánljuk. Ez a ragasztó tökéletesen tapad a fához és a lapokhoz is, és rugalmasan kezeli a fa mozgását, ráadásul védi is a fát a nedvességtől – ami egy konyhapult esetében különösen fontos.