A 3 dolog, amit burkolatvásárlás ELŐTT tudni kell

Íme, a 3 dolog, amely nélkül nincs burkolati felújítás vagy építkezés. Ha nem szeretne idegeskedést, bosszankodást és extra költségeket, ne vágjon bele a felújításba anélkül, hogy ezekkel tisztában lenne.

Kép forrása

Mennyi burkolatot érdemes vásárolni?

A szakemberek azt ajánlják, hogy átlagosan 10-15%-kal több burkolólapot érdemes vásárolni a szükségesnél. Ennek több oka is van. Érdemes az alábbi tényezőket figyelembe venni:

  • milyen technikával készül a burkolat (hálóban vagy diagonálban kerül felburkolásra a lap)
  • még az első osztályú lapok között is lehet selejtes (másodosztályú lapok esetében nagyobb ráhagyással érdemes számolni)
  • néhány lapot vágni, fúrni kell, lehetnek felületi szabálytalanságok (görbe falfelület, beugrók, sarkok)

Jó ötlet néhány lapot félretenni a munkálatok befejeztével az esetleges későbbi javításokhoz is. Ez azért nagyon fontos, mert utánrendeléskor már nem biztos, hogy kapunk ugyanolyan tónusú lapot, hiszen azok gyártási szériánként változhatnak. Illetve az is előfordulhat, hogy akkorra az adott burkolólapot kivonják a forgalomból. Pár dobozt eltárolni olcsóbb, mint esetleg újraburkolni az adott helyiséget!

Kép forrása

Ha kevés lett a rendelt mennyiség, előfordulhat-e, hogy más árnyalatú az utánrendelt burkolat?

A kerámiagyártás sajátosságaiból adódik, hogy a csempék, padlólapok eltérő gyártási időpontban más-más színárnyalatúak lehetnek. Pótrendelésnél a meglévő doboz oldalán jelölt színárnyalati kóddal ellátott burkolatot kell kérni.

Ezért fontos, hogy burkolás előtt pontosan írjuk fel a kódokat. Minél több idő telik el az eredeti és a pótrendelés között, annál kevesebb az esély arra, hogy biztosítani tudják a megfelelő színű burkolatot.

Kép forrása

Mit jelent a V1/V2/V3/V4 a burkolatok tulajdonságánál?

A V1-2-3-4-es jelölések tulajdonképpen a lapok közötti árnyalati eltéréseket jelölik, ezek alapján 4 osztályba sorolják a lapokat.

  • V1 – azonos tónus
  • V2 – enyhe tónus variáció
  • V3 – közepes tónus variáció
  • V4 – jelentős tónus variáció

Vannak olyan termékcsaládok, például a márvány-, kő-, fahatású burkolatok, a digitális technológiával készült lapok, ahol egy szállítmányon, gyártáson belül szándékosan több tónusú lap jelenik meg, hogy minél természetesebb és valósághűbb legyen végül a burkolt felület. Ezeknél a termékeknél érdemes odafigyelni, hogy a burkolás során párhuzamosan több dobozból kerüljenek lerakásra a lapok.

+ 1 tipp: Miután körültekintően beszerezte a csempéket és burkolólapokat, ne a többi segédanyagon spóroljon. A rossz minőségű ragasztó azt fogja eredményezni, hogy a lapok elmozdulnak, berepednek, feltöredeznek. Ha elsőre végleges megoldást keres, és hosszú távon szeretné élvezni a felújítás eredményét, nézzen körül a magas minőségű ragasztók között >>> ide kattintva.

Ha pedig további szaktanácsra lenne szüksége a témában vagy felújítással, építkezéssel kapcsolatban, keresse fel honlapunkat: https://www.mapei.com/hu/hu/szaktanacs

A csempe-szaniter.hu cikke nyomán.

Szaktanácsot kérek