A megfelelő csempe és járólap kiválasztása fontos döntés, de az, hogy hogyan döntesz a választott burkolat beépítéséről, még döntőbb lehet az otthonod hangulatára. A burkolat lerakása illetve falra helyezése tényleg hatással lehet egy helyiségre! Most öt olyan elrendezést mutatunk be, amely nagy hatást kelt.
Egyenes-vízszintes elrendezés
Az egyenes mintázatú lerakás az egyik legegyszerűbb elrendezés. De egy téglalap alakú, például 12×24-es csempe vagy járólap esetében még mindig el kell dönteni, hogy melyik irányba szeretnénk haladni. Ha egy középtónusú, szürke burkolatot vízszintes, egyenes mintázatban fekteti le a szakember, azt az illúziót kelthetjük, hogy a tér szélesebb, mint amilyen valójában.
Egyenes-függőleges elrendezés
Ha szeretnéd meghosszabbítani a teret, felhívni a figyelmet egy fókuszpontra, vagy átmenetet szeretnél teremteni két helyiség között, válaszd az egyenes-függőleges elrendezést, például 12×24-es nagyméretű csempékkel.
Példánkban látható, hogy mivel a járólap a jellemző mozgási iránnyal egy vonalban van, a függőleges elrendezés a konyhából az étkezőbe, majd az ablakokon túl a csodálatos kilátáshoz vezet.
Merőleges elrendezés
Egy kisebb térben, például egy fürdőszobában, egyes tervezők és lakástulajdonosok szeretik a zuhanyzóból a falra vezetni a burkolatot, vagy a járólapot a falon folytatni. Példánkban mindkét módszer látható.
A padlótól a mennyezetig tartó folyamatos csempemintát merőleges elrendezéssel törik meg. A burkolatok a padlón egy irányban sorakoznak, majd a falon 90 fokos fordulatot vesznek, így teremtve különbséget a járólap és a falicsempe között. A lágy szín nem nyomasztja vagy nyomja el a kisebb teret, és a tónusos csíkok egy modern szövet megjelenését utánozzák.
Klasszikus tégla elrendezés
A klasszikus téglaelrendezés egy másik klasszikus megoldás, ahol minden sor az előző sor csempe szélességének felével van eltolva. A minta mozgást teremt, amelyet a példánkon látható mozaikcsempéből álló csík még jobban kiemel..
Színes-klasszikus tégla elrendezés
Ha még több drámát szeretnél a padlóburkolatba, akkor próbáld ki a különböző színek keverését, mint ahogy az a példánkon is látható. A hatást a lágy fehér, a semleges olívazöldj és a középtónusú szürke kombinálásával érték el a felújítók. A világosabb színek vízszintes csíkos mintázatot, míg a sötétszürke csempék használata függőleges mintázatot alkot.
Ha már kitaláltad, milyen csempemintát szeretnél, még egy fontos dolog hátravan: a gondos előkészületek része az is, hogy körültekintően választjuk ki a segédanyagokat.
- Melyik helyiségbe kerül a burkolat: nedves, párás helyre, kültérre vagy beltérre?
- Mekkora igénybevételnek lesz kitéve a burkolat?
Ezek mind meghatározzák, hogy milyen ragasztó kerüljön a burkolat alá, és milyen fugázóanyag kerüljön a lapok közé. Itt megtalálod a Mapei ragasztókínálatát, ide kattintva pedig a cementes fugázóanyagok között válogathatsz.
Ha pedig további kérdéseid vannak a Mapei burkolati megoldásaival kapcsolatban, keresd bátran szaktanácsadóinkat a honlapunkon.
(Forrás)