Hogy hogyan kell gipszkartonra burkolni? A gipszkarton kiváló megoldás, ha újabb helyiségeket szeretnénk létrehozni az otthonunkban, vagy szeretnénk beépíteni a tetőteret, hiszen új elválasztófalak megépítéséhez ideális ez az anyag, mert gyorsan és könnyen szerelhető. Na de egyből adódik a kérdés: hogyan kerüljön az ilyen falakra a burkolat?
A gipszkarton falakról 3 dolgot kell tudni:
- gyengébb felületi szilárdsággal rendelkeznek
- érzékenyek a nedvességre
- mechanikai behatásra enyhén mozognak
A jó hír, hogy a gipszkarton falra is lehet burkolni szinte bármilyen hidegburkolattal. Fürdőszobákban és konyhákban a leggyakoribb választás a kerámia vagy az üvegmozaik.
Kép forrása: https://mannabros.com/uploads/2013/09/apux6-drywall-installation-company-baltimore-maryland.jpg
Viszont a fenti tulajdonságok nagymértékben befolyásolják a rétegrendet.
Fogadja meg az alábbi 5 tanácsot, és tartós eredménynek örülhet a burkolás után!
- A gipszkartonra mindig szükséges alapozót felvinni, méghozzá úgy, hogy jobb tapadást kapjunk, és közben mégse ázzon át a gipszkarton. Az Eco Prim T alapozóval biztosan elérhető mindkettő cél.
- Amennyiben kent szigetelést kell kiépíteni a burkolat alá, úgy alapozás nélkül használható a Mapelastic Aquadefense vagy a Mapelastic WPS kenhető szigetelőanyag.
- A ragasztó kiválasztásánál 2 szempontot vegyünk figyelembe: fokozott terhelhetőségű és alakváltozásra képes ragasztót válasszunk!
Ilyen például a Keraflex Light S1.
- A fugázás a megszokott módon következhet. Fürdőszobákba, konyhákba ajánlott a penészedésmentes és vízlepergető Ultracolor Plus fugázóanyag.
- Ha a zuhanyzó épített, akkor az epoxi bázisú Kerapoxy CQ fugázóanyag használata ajánlott. Extra tipp: az enyhe elmozdulások miatt kiemelten figyelni kell a csatlakozó hézagok precíz tömítésére. Ehhez a rugalmas és penészedésmentes Mapesil AC tömítőanyagot ajánljuk.