Ha a legújabb lakberendezési trend alapján alakítod át a fürdőszobád, az otthonod is többet érhet

Úgy tűnik, hogy a lakberendezésben az egyik legnagyobb változást a fürdőszobákba hozta el a járvány: a koronavírus óta ugyanis nagyon népszerű lett a „wet roomok”, magyarul vizes szobák kialakítása, aminek lényege, hogy igazi spa hangulatot varázsoljon a helyiségbe. De miről is van szó pontosan?

A „vizes szoba” minimális stílusú, nyitott fürdőszoba. A lényege, hogy a zuhanyzó nincs elkülönítve és elzárva a helyiség többi részétől, hanem egységet alkot vele. Általában az egész fürdőszobát a plafontól a padlóig csempe borítja, és ügyelnek rá, hogy a helyiség minden pontja vízálló legyen. Néha minimális térelválasztást is becsempésznek a lakberendezők, de ezek általában átlátszó üvegfalak csupán.

Honnan ered az ötlet?

A nyitott fürdőszoba ötlete Japánból származik, ahol a tipikus fürdőszoba egyetlen zuhanyzóból vagy kádból áll, míg minden más külön helyiségben található. A fürdés sok japán embernél igazi napi rituálénak számít, ahol ellazulhatnak egy hosszú nap után, így náluk szinte tabu ugyanide tenni mondjuk egy vécét. 2013-ban kezdett ez az ötlet igazán felkapott lenni, a pandémia pedig világszerte népszerűvé tette, hiszen az embereknek nem volt lehetősége fürdőket látogatni, így otthon kellett megélni a spa élményt.

Érvek mellette

Még a legkisebb fürdőszobák is nagyobbnak tűnnek ezzel a trükkel, ahol a „kevesebb több” elve és a nyitottság érvényesül. A menő lakberendezési trend ráadásul nagyon elegánssá varázsolja a teret, igazi luxushatást keltve. Ráadásul nemcsak sugárzik belőle a kényelem, de valóban az is, hiszen a lényeg nemcsak a kialakítás, hanem az is, hogy minél több olyan dologgal legyen berendezve, ami segíti a relaxációt. Jöhetnek a különböző zuhanyzó- és masszázsfejek, amik szakértők szerint még a lakás árát is megemelik. 

Érvek ellene

Tény, hogy az ilyen felújítások 20-30 százalékkal többe kerülnek egy hagyományos fürdőszobai felújításnál, hiszen több burkolati anyag szükséges, az egész fürdőszobát vízszigetelni kell, és a berendezések sem olcsók, ráadásul a padló dőlésszögét is úgy kell kialakítani, hogy az összes víz elfolyjon.

De ha a képek láttán beleszerettünk a gondolatba, vigyük végig a tervünket jól! A burkolat alá feltétlenül olyan ragasztó kerüljön, amelyet a gyártó kifejezetten fürdőszobákba ajánl, és ilyen fugázóanyagot is válasszunk. Hiszen nem szeretnénk, hogy a csodás fürdőszoba penészesedni kezdjen pár hónap után! 

A ragasztók közül a Keraflex Easy S1-et a nagyméretű porcelán burkolatokhoz is ajánlják, a fugázáshoz pedig kiváló választás az Ultracolor Plus BioBlock penészedésgátló, illetve a Drop-Effect vízlepergető technológiával készülő, gyorskötő cementes fugázó. Rugalmas hézagkitöltéshez javasolt a Mapesil AC ecetsavas, BioBlock penészedésgátló technológiával készülő, tiszta szilikonbázisú, rugalmas hézagkitöltőt választani. 

Ha további szakmai kérdésed van a fürdőszoba felújításával kapcsolatban, keresd bátran szaktanácsadóinkat a honlapunkon.

(Forrás)