Milyen a jó burkolat? Maradjon a helyén minél tovább, ne essen le, ne repedezzen be, ne töredezzen. A szakemberek jól tudják, hogy ebben egy „láthatatlan segítséget” kap a burkolólap, és egy döntésen múlik, hogy megvalósul-e a tökéletes burkolás. De vajon mi a módszerük? Kiderítettük!
Nézzük, mik azok a legfontosabb szempontok, amelyeket a szakemberek szem előtt tartanak, amikor ezt a „láthatatlan segítséget” vagyis ragasztóanyagot választanak a burkolás során.
A kiindulási pont mindig az, hogy olyan ragasztó kerüljön kiválasztásra, amely a konkrét munkához illik:
- kültéri vagy beltéri hidegburkolásról van-e szó,
- padlón vagy falon lesz-e a burkolat
- mekkora a burkolólap mérete, vastagsága és súlya.
Általánosságban elmondható, hogy a szakemberek leggyakoribb választása a Mapei-nél a KERAFLEX MAXI S1 és az ADESILEX P9 alkalmazása.
Amennyiben vastag burkolatokról van szó falon vagy padlón, illetve, ha nagyméretű a lap felülete, akkor kültéren és beltérben is a KERAFLEX MAXI S1, alakváltozásra képes ragasztóanyagot ajánljuk. Kültéren is a KERAFLEX MAXI S1-et ajánlják a szakemberek.
Beltéri kisebb méretű és vékonyabb lapok esetén, elsősorban fali burkolásnál talán az ADESILEX P9 az egyik legjobban bevált ragasztóanyag.
Mire kell figyelni a kivitelezés során?
Mindig nagyon pontosan be kell tartani az anyagok előírt keverési arányát. Padlón, például KERAFLEX MAXI S1 esetében, az üregmentes ragasztás érdekében kétoldali kenés javasolt minden esetben, ha a padlólapok 2 cm vagy annál nagyobb vastagságúak, és nehéz burkolóelemek. Ha egy falburkoló lap eléri a 30×30 cm-es méretet, akkor is a KERAFLEX MAXI S1-et érdemes alkalmazni.
Nézd meg az alábbi videóban, hogy milyen ragasztót ajánl a Mapei a nagy lapokhoz:
Alapszabály, hogy minél nagyobb egy burkolólap, annál rugalmasabb ragasztó mellett kell dönteni. A 60 cm-es legnagyobb laphossz felett S1 osztályú ragasztót kell választani. Óriásméretű, vékony kőporcelán lapoknál szükség van az S2-es rugalmasságú ragasztókra.
Terasz vagy medence burkolás esetén is a nagyobb teljesítményű ragasztóanyagokat érdemes választani, mint például az ELASTORAPID, az ULTRALITE S2, valamint bizonyos esetekben, 15 mm-es ágyazási vastagságig a KERAQUICK MAXI S1.
Segíthetünk másban is? Kérdezz szakértőinktől a honlapunkon! Tőlünk elsőre végleges megoldásokat kapsz.