Meglepő, de működhet! Faburkolat a fürdőszobába ‒ Mapei-tippek

Faburkolat fürdőszobába? Miért ne? Ugyan lényegesen ritkább, ennek ellenére ma már nem számít kuriózumnak a fürdőszobai faburkolat. Annál is inkább, mert egyrészt természetesebb mint az általánosabban elterjedt hidegburkolat, másrészt pedig rendkívül kellemes a hideg kő helyett inkább a meleg fára lépni egy jó alapos tusolás után.

A faburkolat a fürdőszobába koncepció igenis működhet

Persze csak ha néhány alapszabályt betartunk. Lássuk, melyek a legfontosabbak!

Ha a faburkolat a fürdőszobába kerül, számolni kell bizonyos mennyiségű kifröccsenő vízzel és a magas páratartalommal. Tehát erre a célra mindenképpen tartós, lehetőleg trópusi, a nedvességnek jobban ellenálló, szilárd tömörfa anyagot érdemes választani.

A faburkolat előnye hogy időtálló, szép és természetes. Nincs az az otthon, amit egy-egy rendkívüli szépségű faanyag ne varázsolna otthonosabbá, ráadásul még allergiás tüneteket sem okoz

A trópusi fák eredeti élőhelyükön is kiválóan ellenállnak az időjárás viszontagságainak, ezért vizes kültéri és beltéri helyiségekbe is előszeretettel alkalmazzák őket.

A trópusi faanyagok további előnye, hogy sem a rovarok, sem a gombák nem telepednek meg bennük.

Ha biztosra szeretnénk menni, érdemes a teak, a jatoba, merbau, az iroko és a doussie, illetve a wenge fajták közül választani.

3+1 lépés a tökéletes végeredményért

Azért, hogy a faburkolat sokáig ragyogó állapotban maradjon és a lerakás után ne deformálódjon, ne vetemedjen, illetve ne kezdjen nedvesség hatására tönkremenni, Ön több lépést is tehet:

  1. Válasszon olyan átfogó tapasztalattal rendelkező szakembert, aki pontosan  tisztában van a faanyag deformálódó képességével, és a megfelelő burkolási technikát alkalmazva tökéletes munkát ad ki a kezei közül!
  2. Válasszon trópusi faburkolatot a fürdőszobába, hozzá passzoló kiegészítőkkel!
  3. Megkerülhetetlen lépés a faburkolat kifröccsenő víz elleni megelőző védelme: a fapadló csak a megfelelő viaszos, olajos vagy lakkos impregnálás után helyezhető el a fürdőszobában!

+1  Az állagmegóvás sem elhanyagolható kérdés: a hosszabb élettartam és a  ragyogó megjelenés érdekében ne engedje, hogy a kifröccsenő víz sokáig álljon a padlón és időről-időre táplálja a fapadlót hatóanyagokban gazdag faápoló szerrel!

Ha tetszett Önnek ez a cikk és szeretne még hasonlóan hasznos információkat olvasni, töltse le a Fürdőszoba E-book-ot is!

Szaktanácsot kérek