Költözéskor vagy felújításkor sokszor előtérbe kerül, hogy mi legyen a régi parkettával. Nem érdemes azonnal a csere mellett dönteni, gyakran kifizetődőbb a döntés előtt alaposan megvizsgálni, hogy van-e szükség cserére, vagy elég felújítani.
Természetesen a vizsgálatnak is vannak szabályai, és jó tisztában lenni azzal, hogy milyen lehetőségek vannak, ha végül a felújítás mellett tesszük le a voksunkat.
Íme, 3 tipp azoknak, akik szeretnék megőrizni a régi parkettát:
- Sok helyen találunk régi csaphorgonyos parkettát vagy hajópadlót, nyikorgó részekkel, kopott lakkozással, a nedvesség miatt korhadt elemekkel. Egy valódi fából készült parketta nagyon gyakran felújítható. A korhadt elemek cserélhetőek, és a felületcsiszolás után újra lakkozható.
- Ha laza, de ép elemek vannak a parkettaburkolatban, akkor is van lehetőség a rögzítésre a burkolat bontása nélkül, ugyanis a mozgó elemeket az ULTRABOND P-R9-cel vissza lehet ragasztani az aljzathoz.
- Lakk helyett közkedvelt megoldás az olajozás is, amivel egy teljesen új megjelenés jöhet létre. Az olajjal hangsúlyozhatjuk az eredeti fa természetes színét.
Azt semmiképpen nem javasoljuk, hogy a segédanyagok minőségével spórolj a felújításkor, mert azzal csak rövid távon lehet megtakarítást elérni. Hosszú távon azonban a gyenge anyagokkal felújított burkolat gyorsabban tönkremegy, nem kevés fejtörést, bosszúságot és költséget okozva.
Hogyan varázsolható újjá a megkopott, karcos parketta?
Videónkat már több mint 63 ezren megtekintették, érdemes rászánni 4 percet, mert egy csodálatos és profi kivitelezést mutatunk be.
A MAPEI ULTRACOAT EASY parkettalakk rendszerével gyakorlatilag teljesen újjávarázsolható a régi, megkopott parketta, úgy, hogy közben a környezetet és az egészséget is véded, hiszen a termékcsalád tagjai nem tartalmaznak oldószert (NMP), és nagyon alacsony illékony szervesanyag (VOC) kibocsátásúak.
Ha további szakmai tanácsra lenne szükséged, és elsőre végleges építési megoldásokat szeretnél, keresd fel honlapunkat és kérdezz szakértőinktől.