Nem mindegy, milyet használ: 3 dolog, ami a burkolatragasztón múlik

Üresen kopog a padló, repedezik a fuga, potyognak a csempék? Olyan kellemetlen hibák, amelyekkel talán már Ön is találkozott… Nagyon gyakori, a rosszul választott burkolatragasztó a teljes burkolat minőségét aláaknázza, ez a hiba pedig igen költségesnek bizonyul: a csempét leverni, újracsempézni és újrafesteni sokba kerül. Ugye nem akarja Ön is elkövetni ezt a több tízezer forintba kerülő baklövést?

A megfelelő burkolatragasztó kiválasztásához figyelembe kell venni:

  • hol használjuk a burkolólapot (bent, kint, falon, padlón)
  • milyen anyagból készült a burkolat
  • mekkora méretű lapokról van szó
  • milyen a burkolandó felület

Nem is olyan könnyű feladat, igaz? A megfelelő ragasztó kiválasztása tervezést, tájékozódást és szakmai tanácsot igényel. Még akkor is, ha professzionális burkolóra bízza a felújítást, hiszen nyilván Ön is szereti tudni, hogy mire és miért adja ki a pénzét.

3 dolog, amiért a burkolatragasztó a felelős

 

  • Fagyálló burkolat

 

Ha kültéri burkolásról van szó, akkor csakis alakváltozásra képes ragasztóval dolgozhatunk. Alakváltozásra képesek S osztályos ragasztóink (S1 és S2). Ha nem alakváltozásra képes ragasztót használunk, már az első tél után megkezdődik a burkolat felfagyása: lepattog, elválik a felülettől.

A kültéri burkolást azért is jó szakemberre bízni, mert egy terasz esetében például nem mindegy, hogyan rakjuk le a lapokat. Fontos megoldani ugyanis a vízelvezetést: ha ugyanis megáll rajta a víz, akkor hiába figyeltünk oda a megfelelő anyagokra, a burkolat felfagyhat.

 

  • A burkolat terhelhetősége

 

Mielőtt kiválasztaná a burkolatot és a burkolóanyagot, a burkolatragasztót, vegye számításba a terhelést, ami a felületet éri majd a használat során. Egy szobában ez nyilván nem nagy, de egészen másként fest a helyzet egy garázsban! Ha nagy mechanikai terhelésre számítunk, a legjobb választás a flexibilis burkolatragasztó.

 

  • A hőingadozáshoz való alkalmazkodás

 

Ha padlófűtés van a burkolat alatt, speciális ragasztóra van szükség, hogy a burkolat bírja a fűtés okozta hőingadozást. Ez lehet S osztályos ragasztó (S1 vagy S2), illetve fokozott terhelhetőségű ragasztó. Az is fontos, hogy mindenütt, ahol az aljzatban dilatációs hézag van, ott a burkolaton is képezzünk dilatációs hézagot.

Általánosságban elmondhatjuk, hogy a magas minőségű, márkás flexibilis csemperagasztókkal sok kellemetlenségtől kímélhetjük meg magunkat, és a használat során sem fognak nehezen kezelhető problémák felbukkanni.

Óriás méretű lapokkal újítaná fel otthonát, de sok mindenben bizonytalan? Ne fogjon hozzá a munkálatokhoz addig, amíg nem olvasta el a Burkoljon óriásokkal! című e-bookot! Ingyenes letöltés itt>>

Szaktanácsot kérek