Sosem találnád ki, hogyan választanak burkolatragasztót a profik

A burkolatragasztók milyen tulajdonságait nézik azok a szakemberek, akik csak kiváló hatékonyságú segédanyagokkal hajlandóak dolgozni? Már mutatjuk is…


Egészen fura dolgokra is figyelnek azok a profi szakemberek, akik sosem vállalnak el olyan munkát, amikor a megbízójuk silány minőségű burkolatragasztót nyom a kezükbe azzal a kéréssel, hogy „Mester, ezzel csináljon csodát!” Ugyanis…

Csodát csak kiugró hatékonyságú burkolatragasztóval lehet elérni

Nincs az a profi, díjakat nyert mesterember, aki silány minőségű anyagokból hoz létre egy tartós, magas hatékonyságú burkolatot. Aranyszabály, hogy a jó burkolathoz 3 dologra lesz szükséged:

  1. Kiváló mesteremberre
  2. Kiváló burkolatra
  3. Kiváló segédanyagokra


Legtöbben a harmadikon spórolnak

A magyarázat egyszerű: a kivitelező szakemberekkel ellentétben a megbízók nem érzik át a súlyát annak, mi történik, ha például silány minőségű burkolatragasztót használnak. Öröm az ürömben, hogy a munkájára valamit is adó burkoló nem fog gyenge minőségű burkolatragasztóval dolgozni. Ha a megbízója mégis egy ilyen anyagot nyomna a kezébe, ő megkéri, hogy válasszon jobb minőségű ragasztót, máskülönben nem vállalja a munkát. 

A burkolathoz válasszuk a ragasztót

Természetesen fontos az is, hogy melyik helyiséget, vizes vagy száraz helyet szeretnénk burkolni, kül- vagy beltéren. Emellett azonban az is lényeges, hogy milyen burkolat kerül az aljzatra vagy épp a falra. A következőket ezért mindenképpen vizsgáljuk meg burkolatragasztó vásárlása előtt:

  • mekkora maga a burkolólap, a csempe
  • milyen anyagú maga a burkolat
  • milyen technológiát alkalmaz a kivitelező
  • kül- vagy beltérre kerül a burkolat
  • vizes vagy száraz helyiségbe kerül a burkolat


Maximális igénybevétel +20%

Bármilyen segédanyagnál, így a burkolatragasztónál is érdemes megvizsgálni, milyen igénybevételnek lesz kitéve az évek során. Fürdőszobákban a forró gőz, a falra fröccsenő víz. Konyhákban olajpára, tisztító- és súrolószerek, kifröccsenő zsírok. 

Teraszokon, pincékben a hideg, a fagy, az eső, a hó, a szél, a nap káros sugarai, az extrém magas hőmérséklet. Ha megvan, hogy mi mindent kell kibírnia a ragasztónak, akkor érdemes arra még 20%-nyi plusz igénybevételt rátenni. 

Így, ha azt látod, hogy egy burkolatragasztó megállja a helyét olyan extrém körülmények között, mint egy üzemi konyha, szauna, medence, akkor biztos lehetsz abban, hogy otthonodba is tökéletes választás lesz. 

Ha szakmai kérdésed lenne burkolatragasztókkal kapcsolatban, akkor kérd ki online szakértő tanácsadó véleményét ezen a linken

Szaktanácsot kérek