A szakemberek elárulták: profi burkolás 5 lépése

Minden otthon kényes pontja a fürdőszoba, mindenki tudja, hogy itt aztán tényleg számít a minőség. Ráadásul ahhoz, hogy hosszú távon szép és időtálló legyen a burkolat, csak pár szabályt kell betartani. Nézzük, mi a szakemberek szerint az 5 legfontosabb lépés.

Természetesen szükség van megfelelő burkolatra, megbízható, jó minőségű burkolási segédanyagokra és tisztában kell lenni azzal is, hogy milyen aljzatra kell fektetni a burkolatot.

Mivel kell felragasztani a csempét a fürdőszobában, hogy ott is maradjon sokáig?

Íme, az 5 lépés, amely segítségével biztosan minőségi lesz a végeredmény, amely a penészesedésnek is elejét veszi, és sokáig tartós lesz a burkolat.

  1. A legtöbb esetben nedvszívó aljzatokkal találkozhatunk. Az alapozást ezért a Primer G (kb. 100 g/m2) általános mélyalapozóval szükséges elvégezni.
  2. Ezután a Mapeband SA hajlaterősítő szalag és a Mapegum WPS folyékony fólia (kb. 1,5 kg/m2/mm) beépítése következhet. Előfordulhat, hogy az újonnan készült aljzat még nem tökéletesen száraz. Ha azonban már legalább egy hetesek és megfelelő szilárdságúak, akkor vízszigetelésként a kétkomponensű Mapelasticot (kb. 1,6 kg/m2/mm) érdemes használni. Így megoldottá válik a fürdőszoba vízszigetelése.

A rugalmas kent szigetelésre csak alakváltozásra képes anyaggal szabad burkolni. Ebben az esetben a ragasztó kiválasztásánál figyelni kell arra, hogy mekkora a burkolólap mérete.

  1. Legfeljebb 30×30 cm-es lapméretig a legmegfelelőbb termékek az Adesilex P9 (kb. 5 kg/m2), vagy a Keraflex (kb. 5kg/m2) csemperagasztók. 30 cm élhosszúság felett a Keraflex S1 kiemelkedő tulajdonságú ragasztó megfelelő választás lehet.
  2. A fugázásra kiválóan alkalmas a vízlepergető és penészedésálló technológiával készült  Ultracolor Plus (kb. 0,5kg/m2) flexibilis, gyorskötő fugázó. Két kiváló tulajdonságának köszönhetően a penész távol marad a nedves, párás helyiségből!
  3. A csatlakozási és mozgási hézagok kitöltésére a fugázóanyag színeiben kapható Mapesil AC a megfelelő, amely magas ecetsav tartalmának köszönhetően a penész megtapadását jelentősen akadályozza.

Ha felújítási munka során a régi, meglévő burkolatra kerül az új, akkor rendkívül fontos a megfelelő alapozó megválasztása, mivel ebben az esetben nem nedvszívó aljzatról van szó.

Ebben az esetben:

  • Ellenőrizni szükséges az aljzat hordképességét.
  • Alaposan meg kell tisztítani az aljzatot.
  • Ezután Mapeprim SP kétkomponensű műgyanta alapozó kerüljön a felületre. Ezzel az alapozóval az érhető el, hogy nem nedvszívó aljzatokra is megbízható módon fektethetők a hidegburkolatok.
  • Ha a megmaradó burkolat alatti vízszigetelés is sérült, annak pótlásáról feltétlenül gondoskodni kell. Erre a célra egyszerű, és bontás valamint külön alapozó nélkül alkalmazható a Mapelastic kétkomponensű szigetelő habarcs.
  • A burkoláshoz ebben az esetben is az Adesilex P9, Keraflex, Keraflex S1 vagy Ultraflex S2 Mono ragasztókat, a fugázásnál az Ultracolor Plus-t, a hézagok lezárásához Mapesil ACt ajánljuk.

Segítünk bármilyen szakmai kérdésben, hogy a felújítás problémamentesen, már elsőre véglegesen készüljön el. 

Szaktanácsot kérek