Egy cikk azoknak, akik nem olcsó, hanem tökéletes fürdőszobafelújítást szeretnének

Egy fürdőszobát felújítani kétféle képpen lehet: olcsón, de akkor egy év múlva kezdhetjük újra a munkát; és valamivel (de nem nagyságrendekkel) drágábban, és akkor hosszú-hosszú évekre lesz egy szuper fürdőszobánk. Mi most utóbbit mutatjuk be. 


Fürdőszobát felújítani nehéz, macerás, időigényes dolog. Ha pedig nem vagyunk elég figyelmesek, még jól el is ronthatjuk. De mi ez a nagy aggodalom, ami a fürdőszabfelújításokat övezi?

Túlságosan kényes

Minden olyan helyiség, ami napi szinten találkozik rengeteg vízzel, forró gőzzel, sokkal nagyobb odafigyelést igényel, mint mondjuk egy alvásra használt hálószoba. A víz ugyanis az ember életéhez elengedhetetlen, egy fürdőszobának azonban gyakran a legnagyobb ellensége. Persze csak akkor, ha hanyag munkát végzünk a felújítása során. De hogyan kell tökéletesen kivitelezni egy fürdőszobai felújítást? 

Legyenek szabályok… és tartsuk is be őket

Ha csak úgy ad hoc belekezdünk a felújításba, abból semmi jó nem fog kisülni. A szabályok persze elsősorban nem minket, hanem a kivitelező mesterembert érintik. De nem árt, ha mi is ismerjük a következő kritériumokat, hogy így ellenőrizni tudjuk a kivitelezés minőségét. 

Szabály #1

Egy nedvszívó aljzathoz a Mapei a Primer G általános mélyalapozót ajánlja. Ebből négyzetméterenként 100 grammot kell elkenni. 

Szabály #2

Ezután a Mapeband hajlaterősítő szalagot és a Mapegum WPS folyékony fóliát célszerű beépíteni. Ezek használhatók gipszkartonra történő burkolás esetén is.

Szabály #3

Ha az aljzatunk még nem tökéletesen száraz, de már legalább egy hetes és megfelelő szilárdságú, akkor nem érdemes tovább várnunk, ugyanis a kétkomponensű Mapelastic bátran használható vízszigetelésként is.

Szabály #4

Ez a szabály azoknak szól, akik a meglévő burkolatot nem szeretnék eltávolítani. Ebben az esetben rendkívül fontos a megfelelő alapozó megválasztása. Ilyenkor ugyanis nem beszélhetünk nedvszívó aljzatról, így aztán az aljzatot alaposan ellenőriznünk kell és meg kell tisztítanunk. Ezután Mapeprim SP kétkomponensű műgyanta alapozót használjunk, ezzel elérjük, hogy a nem nedvszívó aljzatra is tökéletesen kerül fel a hidegburkolat.

Szabály #5

Mivel a rugalmas kent szigetelésre csak flexibilis anyaggal szabad burkolni és fugázni, valamint a burkolólap méretétől is sok függ, ezért, ha a burkolólap nem nagyobb, mint 30×30 cm, a Mapei az Adesilex P9 vagy a Keraflex flexibilis csemperagasztót ajánlja.

Szabály #6

Ha a kiválasztott csempe, járólap nagyobb, mint 30×30 cm, érdemes a kiemelkedő tulajdonságú Keraflex S1 ragasztót választani.

Szabály #7

Végül jöjjön a fuga. Mivel a fürdőszobáról van szó, két feltételnek mindenképp feleljen meg a fugánk. Az egyik, hogy vízlepergető, a másik, hogy penészedésgátló hatással bírjon. Egy fürdőszobában ugyanis a víz és a penész is gyakori vendég. Ha jól választunk fugát, akkor biztosak lehetünk benne, hogy a penész nem üti fel a fejét a fürdőben. A Mapei Ultracolor Plus flexibilis, gyorskötő fugázója pedig pont a vízlepergetésben és a penészgátlásban a legnagyszerűbb. 

Ha otthona felújításához válaszokat, megoldásokat keres, kérdezze bátran szakértőinket >>

Szaktanácsot kérek