A csemperagasztó minősége alapvetően határozza meg a falra vagy a padlóra kerülő burkolat élettartamát. Ha silány minőségű anyagok kerülnek felhasználásra, akkor sajnos számítani kell rá, hogy záros határidőn belül meglazul, illetve lepotyog a csempe, fellazul a járólap. Ez jelentős pluszköltséget, idő- és munkaráfordítást is jelent egyben.
Csemperagasztó a minőség jegyében
A Mapei a csemperagasztók tekintetében is a minőség mellett kötelezte el magát, és igyekszik minden felmerülő igényt kielégíteni. Ezért, a tökéletes csemperagasztás érdekében cementkötésű, diszperziós, valamint epoxy gyanta alapú csemperagasztókat egyaránt kínál a szakemberek számára.
Mi mindent kell figyelembe venni a csemperagasztó kiválasztásakor?
- A csempe méretét.
Nem mindegy, hogy “hagyományos”, nagy, esetleg óriási méretű lapokkal kíván burkoltatni.
Ha nagyméretű burkolólapra esett a választása, akkor a Keraflex Maxi S1 csemperagasztó kitűnő választás lehet.
- A burkolólap anyagát.
A burkolólap sokféle anyagból készülhet: a teljesség igénye nélkül például mázas kerámiából, természetes kőből stb.. Éppen ezért a csemperagasztó kiválasztása is ezek figyelembe vételével kell, hogy történjen.
- A csempézendő felület minőségét és anyagát.
Nem mindegy az sem, hogy milyen minőségű, illetve anyagú a burkolandó felület. A fali csempe tekintetében előfordulhat, hogy “sima” vakolt falra kerül majd, de gipszkarton falat is lehet csempézni, de ebben az esetben hangsúlyozottan ügyelni kell a megfelelő ragasztó kiválasztására.
Az Adesilex P9 csemperagasztó gipszkarton falra történő burkoláshoz is tökéletes.
- A kötésidőt.
Ennek akkor lehet jelentősége, ha az átlagosnál gyorsabb munkavégzés szükséges.
Ezeket a hibákat ne kövesse el, ha burkoltat!
- Egyenetlen felületre történő burkolás.
Ez azt eredményezi, hogy a legnagyobb körültekintés mellett sem lesz egyenletes a ragasztó, ez pedig üreges burkoláshoz vezet. Ilyenkor szembesülhet azzal, hogy az elkészült burkolatnál bizonyos helyeken kopogó hang hallható. Sajnos ilyen esetben a burkolat előbb-utóbb felválik, a falicsempe pedig leesik.
- Rossz minőségű/a burkolat fajtájához nem megfelelő ragasztó használata.
Ez talán nem is igényel különösebb magyarázatot, hiszen ha nem minőségi alapanyagok kerülnek felhasználásra, akkor nem várható el, hogy hosszú távon élvezhető legyen a segítségükkel lerakott burkolat.
- A csemperagasztó nem megfelelő használata.
Ezt a hibát akkor védheti ki, ha nem áll neki saját kezűleg elvégezni a burkolást, hanem megkeresi hozzá a megfelelő szakembert, és vele végezteti el a munkát.
- Alapozó használatának elmulasztása.
A burkolandó felületet minden esetben célszerű mélyalapózóval kezelni, mivel ennek eredményeképpen csökken a burkolandó felület nedvszívó képessége, illetve a felület egyenletesebbé válik.
- Nem alakváltozásra képes ragasztó használata kültéren.
Ez azért nagy hiba, mert elegendő egy tél, és máris az újraburkoláson kell törnie a fejét. Az alakváltozásra képes ragasztókat többek között azért javasolják kültérre, mert megfelelően képesek reagálni a hirtelen hőingadozásokra anélkül, hogy a burkolat minősége sérülne.
Nem akar melléfogni a megfelel csemperagasztó kiválasztásakor? Töltse le A tartós burkolat titka e-bookot, hogy elkerülje a felesleges köröket a megfelelő csemperagasztó utáni kutakodásban.