A felújításhoz és kivitelezéshez szükséges ragasztók kiválasztásánál sok szempontot kell számításba venni a döntés előtt, hiszen az újra burkolandó aljzatok és a burkolatanyagok sokfélesége nem könnyíti meg a dolgodat. Mi az, amire feltétlenül figyelj?
Számos esetben találkozhatunk olyan ragasztási tippekkel a burkolatokkal kapcsolatban, amelyeket érdemes figyelembe venni. Vajon melyek azok, amelyek valóban hasznosak? A Mapei szaktanácsadói azt tapasztalták, hogy sokan elkövetik azt a hibát, hogy a megfelelő járólapra nem sajnálják a pénzt, de a megfelelő segédanyagok beszerzésére már kevésbé fordítanak figyelmet. A kifogástalan minőségű ragasztó és fugázó kiválasztása ugyanis legalább annyira jelentős, mint az, hogy a járólap vagy a csempe esztétikus legyen.
Ragasztási tanácsok a tartósság érdekében
Jó, ha tudod, hogy a tartósság nemcsak egy jó ragasztóval kezdődik, hanem a helyes technikákkal és a megfelelő gondossággal is. Egy jó szakember természetesen ezekkel tisztában van, de az alábbiakban te is megismerheted a legfontosabb lépéseket.
Alapos felkészülés
A ragasztási folyamat előtt gondoskodni kell arról, hogy a felületek tiszták, szárazak és pormentesek legyenek. Ez biztosítja, hogy a ragasztó maximális tapadást érjen el.
Megfelelő ragasztó kiválasztása
Minden projekt más és más típusú ragasztót igényel. Figyelembe kell venni a ragasztandó anyagok típusát , méretét a várható terhelést és még sok minden mást ahhoz, hogy megtaláljuk a legjobb terméket a széles kínálatban.
Egységes ragasztóréteg kialakítása
A túl vastag vagy túl vékony ragasztóréteg csökkentheti a ragasztás hatékonyságát. Legyen a cél egyenletes és a lap hátoldalával minél nagyobb felületen érintkező réteg kialakítása a legjobb tapadás érdekében.
Időtartam figyelemmel kísérése
Hagyni kell, hogy a ragasztó elég időt kapjon a teljes kikötésre. Nem szabad siettetni a kötést, mert ez csökkentheti a tartósságot.
Környezeti szempontok
Ajánlatos szem előtt tartani a környezeti tényezőket, mint például a hőmérséklet és a páratartalom, mivel ezek befolyásolják a ragasztó teljesítményét. Nagy melegben például gyorsabban, hidegben lassabban kötnek az anyagok.
Utókezelés és karbantartás
Miután a ragasztó teljesen megszáradt és a művelet befejeződött, gondoskodni kell a helyes tisztításról és karbantartásról, hogy burkolat hosszú távon kitartson.
Alternatívák a hosszan tartó burkolatért
- Először is, fontos tisztázni, hol lesz elhelyezve a burkolat. Kültéren más ragasztóra van szükség, mint beltéren. Kültéren csak olyan ragasztóval ajánlott dolgozni, amely elviseli a szélsőséges időjárási viszonyokat, és képes reagálni a hőtágulásból adódó akváltozásokra. A Mapei Keraflex Extra S1 ragasztója kiváló választás ilyen körülmények között.
- Az óriási lapokkal való burkolás mostanában rendkívül népszerű. A hatékony ragasztó kiválasztása elengedhetetlen az ilyen burkolatok tartósságához. A Keralastic, Ultrabond Eco PU 2K vagy Ultralite S2 ragasztók ideálisak az óriási lapokhoz.
- A burkolandó felület minősége meghatározó a ragasztó kiválasztásánál. Az egyenetlen felület érdemes kiegyenlíteni ragasztás előtt.
Ha további tippeket szeretnél megtudni a tartós burkolat kiválasztásához és alkalmazásához, töltsd le A tartós burkolat titka című e-könyvünket!
Szakmai tanácsokkal kapcsolatban keresd fel honlapunkat és kérdezz szakértőinktől. Mi elsőre végleges megoldásokban gondolkodunk.
Szakmai kérdésem van