Padlófűtés beépítése? Így lesz hibátlan és hatékony!

Ahhoz, hogy a padlófűtés beépítése ne bosszúság forrása legyen, mindenképp érdemes betartani néhány alapszabályt a megvalósításban, ami ezt a biztonságos és költséghatékony fűtési módot igazán hatékonyan érvényesülni engedi. Lássuk a tökéletes padlófűtés kivitelezésének titkait!

Ha minőségi megoldást szeretnél otthonodba, akkor ne engedj a negyvennyolcból – pontosabban: az előírt, kötelező felfűtésből! A padlófűtésnél ugyanis az aljzat nedvességtartalma alacsonyabb kell legyen, mint máshol – és ezt burkolás előtt ajánlatos ellenőrizni, nehogy azt tapasztald, hogy a páranyomás a felületről a burkolatot lenyomja.

Mint mindenhol, itt is a legelején kezdődik a kivitelezés: csak a megfelelő aljzaton célszerű burkolni, és a kiegyenlítés nem spórolható el. Ám nincs ebben semmi ördöngösség! A Mapei erre fejlesztette ki a Novoplan Maxi önterülő és gyorskötő aljzatkiegyenlítőt, amelyet a legigényesebb szinten lehet megvalósítani.

Ezután az üregmentes fektetést szem előtt tartva már jöhet a következő lépés, vagyis a ragasztás. Miért legyen üregmentes? Mert a burkolat alatt maradó levegő szigetelésként hat, és elnyeli a drága hőt, aminek a kedvéért nekivágtunk a padlófűtés kivitelezés feladatának. Ugyanakkor a lapok fel is válhatnak, ha a tapadófelületünk nem teljes. 

Mindkét okból érdemes a Mapei termékét, a Keraflex Easy S1-et választani, hogy elsőre végleges legyen a ragasztás!

Végül a fugázás kapcsán, amely akár hagyományos módon is történhet, figyelni kell a fűtési körök külön dilatációjára. Ez sokak szerint esztétikusabban is megoldható a Mapetex System használatával.

padlófűtés beépítése

Az egyedülálló Mapetex System

Tulajdonképpen a Mapetex filc olyan nem-szőtt szövet, amely feszültségleépítő repedésáthidaló rendszerként alkalmazható, vagy a Mapetex Strippel (kétoldalas ragasztószalaggal) közösen alkalmas az eltávolítható burkolatok fektetésére is.

Alkalmazási területek:

  • Repedésáthidaló vagy elválasztó rétegként, padlóburkolatok fektetése cementkötésű aljzatokra, amelyek repedezettek vagy nem tökéletesen érleltek. A rendszer alkalmazásával garantálható, hogy az aljzat repedései nem terjednek át a burkolatra is;
  • Kerámia vagy kő burkolólapok esztrichekre történő fektetéséhez úgy, hogy az esztrich dilatációkat sem szükséges felvezetni a burkolatban, hanem azok eltolhatók, vagy máshová helyezhetők. Ez különösen diagonál fektetéseknél vagy repedezett esztrichek esetén előnyös.
  • Eltávolítható rendszerként alkalmas beltéri kerámia kialakításához, vagy az aljzat megvédéséhez (többféle aljzaton, mint például a farostlemezen, fa, PVC, linóleum, kerámia és kő aljzatokon), esztricheken és padlófűtéses rendszereken. Így a burkolat gyorsan eltávolítható, illetve később ismét visszahelyezhető.

Ezek a megoldások arról tanúskodnak, hogy a padlófűtés kivitelezés nem teljesen gépészeti kérdés, hanem az aljzat, a szigetelés és a ragasztás szempontjait is muszáj figyelembe venni ahhoz, hogy hatékonyan fűtsünk.

Szükséged lenne további információra a témát illetően? Tekintsd meg szakmai videónkat arról, hogyan történik a hibátlan padlófűtés kivitelezése, ezt követően már könnyű lesz kiépítettni ezt a fűtési rendszert.

Szakmai tanácsokkal kapcsolatban keresd fel honlapunkat és kérdezz szakértőinktől. Mi elsőre végleges megoldásokban gondolkodunk.

Szakmai kérdésem van